Malý okruh přes Cestník

  • pěší, nenáročná
  • délka trasy je 9,5 km

 

Trasa začíná u Penzionu IRIS, kde půjdete po modré značce. Po 100 metrech se silnička rozdělí vpravo směr Horní Albeřice a modrá značka míří vlevo kolem stájí koní. V tuto chvíli se začne asfaltka vlnit a půjdete chvíli po rovince a chvíli do kopečka za poslední chalupou vstoupíte do lesa se postupně ztratí asfaltka a Vy vstoupíte konečně do lesa. Jako znenadání se před Vámi v lese zjeví nově zrekonstruovaná kaplička.Odtud začne cesta opět stoupat až k Lysečinské boudě.Zde je možno občerstvení a získání pěkného turistického razítka do Vandrbuchu.Od Lysečinské boudy se vydejte vlevo po červené značce směr Cestník.Dovede Vás sem pohodlná silnička lesem. Na Cestníku Vás jistě zaujme dřevěný objekt zeměkoule a děti  tabule s pohádkou o stromech.

 Z Cestníku se vydejte po žluté značce sešupem z kopce. Pod kopcem narazíte na modrou značku po které jste již šli.Vydejte se po ní vpravo a dojdete zpět k Penzionu IRIS. V nohách máte 9,5 kilometrů.


Střední okruh přes Cestník

  • pěší i kolo, nenáročná
  • délka trasy je 16 km

 

Trasa začíná u PENZIONU IRIS, kde půjdete po modré značce. Po 100 metrech se silnička rozdělí vpravo směr Horní Albeřice a modrá značka míří vlevo kolem stájí koní. V tuto chvíli se začne asfaltka vlnit a půjdete chvíli po rovince a chvíli do kopečka za poslední chalupou vstoupíte do lesa se postupně ztratí asfaltka a Vy vstoupíte konečně do lesa. Jako znenadání se před Vámi v lese zjeví nově zrekonstruovaná kaplička.Odtud začne cesta opět stoupat až k Lysečinské boudě. Zde je možno občerstvení a získání pěkného turistického razítka do Vandrbuchu.Od Lysečinské boudy se vydejte vlevo po červené značce směr Cestník.Dovede Vás sem pohodlná silnička lesem.Na Cestníku Vás jistě zaujme dřevěný objekt zeměkoule a děti tabule s pohádkou o stromech.

Z Cestníku se vydejte po modré značce lesem a jděte po ní až k rozcestí pod Dlouhým hřebenem-Emmina cesta, kde se k Vám připojí zelená značka. Společně s modrou po ní jděte až na další rozcestí nad boudou Myslivna, kde modrou značku opusťte a po zelené dojděte  do Horní Maršova. Po té po modré k Penzionu IRIS. V nohách máte 16 kilometrů.

 

Emmina cesta  Cestník