Okruh přes Sněžku

  • pěší
  • náročné výstupy,mírnější sestupy

 

Trasa začíná u PENZIONU IRIS směr Horní Lysečiny,  kde změní barvu značky na žlutou a stoupáte na Cestník. Zde změníte barvu značky na červenou a půjdete po ní do Dolní Malé Úpy, odkud půjdete po žluté značce přes Eliščino údolí na Jelenku. Zde opět změmíte barvu na červenou a vystoupáte na vrchol Sněžky. Odtud sejdete po modré značce k Luční boudě, od které po červené značce dojdete přes Výrovku až do Pece pod Sněžkou. Zde se napojíte na modrou a dojdete do Velké Úpy, kde se napojíte na žlutou značku a až dojdete na rozcestí u Vlašských bud jděte po zelené značce na rozcestí Na Pražačce a pak po žluté značce do Horního Maršova. Trasa měří 41 kilometrů. Pokud se Vám už v Peci nechce dál jít, můžete dojet do Maršova autobusem. Trasu tak zkrátíte o 12,5 kilometru.

/HOSTÉ PENZIONU IRIS DOJDOU PO MODRÉ ZNAČCE 2 KILOMETRY KE SVÉMU CÍLI/.

 

Sněžka  Sněžka  Výrovka

 

Jak se dostanete na Sněžku v době, kdy je lanová dráha Pec - Sněžka mimo provoz? Můžete využít dvě jiné lanové dráhy k ulehčení výstupu!

Trasa Lanová dráha Portášky - Sněžka (5 km)
Trasa Lanová dráha (a rozhledna) Hnědý vrch - Sněžka (10 km)

snezka_mapkakudynasnezku2012

Na Sněžku s lanovou dráhou Portášky (5 km)


Nejpohodlnější způsob, jak se dostat na Sněžku je využít lanovou dráhu Velká Úpa - Portášky.

Dráha o délce 1.464 m za vás vyveze o 350m výše nad údolí a nejvyšší stoupání tak budete mít za pohodlně za sebou. Svezení je navíc velmi pěkný zážitek. Od horní stanice lanové dráhy pokračujte pěšky doleva nahoru směrem na Růžohorky a Děčínskou boudu. Zde se můžete občerstvit a odpočinout. Pokračujte dále k vrcholu Růžové hory, kde minete přestupní stanici právě rekonstruované lanové dráhy na Sněžku. Z Růžové hory již stačí jen přejít sedlo pod Sněžkou a vystoupáte na vrcholek.

Cesta zpět je možná buď Obřím dolem a pak do Pece pod Sněžkou nebo návrat stejnou cestou do Velké Úpy.

Lanová dráha Portášky je v provozu denně od 8:00 do 18:00. Informace o provozu na telefonu: +420 720 656 710 či +420 499 736 347.

Doprava z Maršova do Velké Úpy ke spodní stanici lanové dráhy Portášky je možná autobusy (v zimě skibusy), místním taxi či vlastní dopravou (pod lanovkou je parkoviště).

Na Sněžku s lanovou dráhou Hnědý vrch (10 km)

Pro turisty, kteří chtějí podniknout delší tůru na Sněžku (ovšem zvládnutelnou i dětmi), doporučujeme využít lanové dráhy Hnědý vrch.

Lanová dráha (délka 1.170 m) je součástí lyžařského areálu Skipec a u její horní stanice stojí turistický magnet - rozhledna na Hnědém vrchu, odkud jsou vidět celé východní Krkonoše.

Z Hnědého vrchu pokračujte po rovince směrem k Lyžařské boudě. Dále pak výstup na Liščí horu, chatu Na Rozcestí, chatu Výrovku, kapličku až k Luční boudě. Možností občerstvení je po trati celá řada. Nyní zbývá již jen přejít po dřevěném chodníku přes studniční rašeliniště a kolem Slezské boudy na Sněžku.

Zpět do Pece můžete buď přes Růžovou horu a Růžohorky dolu do města nebo Obřím dolem.

Tato trasa je celodenní tůra, kterou vám výrazně zpříjemní hned na začátku právě lanová dráha Hnědý vrch.

Lanová dráha Hnědý vrch je v provozu od 1.6. do 30.9. každý den, od 1.10. do 28.10. pak soboty a neděle. Provozní doba: 9:00 - 17:00 odjezd každou celou hodinu. Více info na tel: +420 499 736 375, +420 499 736 398.